1ο ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΤΡΩΝ                                     ΣΧ. ΕΤΟΣ 2013-2014

Δ/ΝΣΗ : ΚΟΡΙΝΘΟΥ 221

Δ/ΝΤΗΣ : ΚΟΥΜΟΥΣΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΕΣ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ :

1. ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΠΕ4

2. ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΕ2

3. ΚΑΠΕΛΗΣΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΕ19

4. ΜΠΕΛΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΠΕ4.01

5. ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΕ1

6.ΣΟΛΩΜΟΥ ΠΑΝΑΓΟΥΛΑ ΠΕ2

7.ΤΣΟΥΜΠΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΠΕ19

8. ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΝΑ ΠΕ6

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ:

ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ)

ΣΥΝΟΛΟ ΜΑΘΗΤΩΝ :

ΩΡΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ : 7-11 μ.μ.

Το 1ο Εσπερινό Γυμνάσιο σήμερα και από το έτος 1986 συστεγάζεται με το Ενιαίο Πολυκλαδικό Λύκειο (έχει μετονομασθεί σε 13ο Ενιαίο ) στην οδό Κορίνθου 221. Στο κτίριο στεγάσθηκε για πρώτη φορά το Πανεπιστήμιο Πατρών. Στα προηγούμενα χρόνια το Εσπερινό Γυμνάσιο είτε ως επτατάξιο, είτε ως τριτάξιο στεγάσθηκε στο διδακτηριακό συγκρότημα της οδού Μαιζώνος καθώς και στο συγκρότημα της πλατείας Πυροσβεστείου.

Στο Εσπερινό Γυμνάσιο εγγράφονται μαθητές που έχουν συμπληρώσει το 14ο έτος της ηλικίας τους και εργάζονται την ημέρα. Έτσι δίνεται η ευκαιρία σε άτομα διαφόρων ηλικιών, που έχουν ανάγκη από το απολυτήριο του Γυμνασίου και δεν μπόρεσαν, για διαφόρους λόγους, να φοιτήσουν κανονικά, να εγγραφούν στο σχολείο και να αποκτήσουν Γυμνασιακό τίτλο σπουδών. Υπάλληλοι διαφόρων υπηρεσιών, ιερείς, εργαζόμενα σε διάφορες εργασίες παιδιά, αποτελούν το μαθητικό δυναμικό του σχολείου.

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ